Odnajdź magię poranka.

Odnajdź magię poranka.

Zapraszamy do spędzenia kilku dni w agroturystyce "Ostoja w Lipowcu" w dolinie Lipowca, pośród dzikiej przyrody i pięknych gór.
Poznaj nasze konie.

Poznaj nasze konie.

Pogodny charakter i przyjazne nastawienie naszych koni, powoduje, że są idealne do jazdy w terenie i do nauki jazdy konnej.
Śpij wygodnie.

Śpij wygodnie.

W naszych komfortowych pokojach można odpocząć w ciszy i spokoju.
Rozsmakuj się w jedzeniu.

Rozsmakuj się w jedzeniu.

Dla naszych gości przygotowujemy pyszne, domowe wyżywienie. Posiłki są zawsze świeże, smaczne i oparte na swojskich i lokalnych produktach.
Poznaj świat z konia.

Poznaj świat z konia.

Bez względu na to, czy jesteś konno w terenie, czy dopiero uczysz się jazdy konnej, czas spędzony z koniem jest magiczny, a świat z grzbietu konia wygląda inaczej.
Sympatyczny koniec świata.

Sympatyczny koniec świata.

Jeden z naszych gości określił Lipowiec jako "symaptyczny koniec świata". Niech to nasze miejsce... będzie także Wasze. Zapraszamy

Aktualności


07 Maj 2023

Lora i Faro już w zastępie

Nasze trzylatki Lora i Faro są już po pierwszych jazdach w terenie z jeźdźcami. Nie było z nimi łatwo, ale nie było też przesadnie trudno. Lora była...

06 Maj 2023

Długi weekend majowy

Długi weekend majowy właśnie się skończył. Odwiedzili nas mili goście i było dużo jazdy konnej. Jedni się uczyli jeździć konno, inni doszkalali swoje...

23 Kwi 2023

"Objeźdźiny 2023" konno - rowerowe

W tym roku nietypowo i pierwszy raz zrobiliśmy „Objeździny” także dla rowerzystów. Zawsze była to impreza koniarzy, ale czemu się ograniczać. "Objeździny" to...

Regulamin stajni Ostoja w Lipowcu


W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób odwiedzających i przebywających w naszej stajni uprzejmie prosimy o stosowanie się do poniższych zasad.

 1. Jazda konna to wielka przyjemność, ale też ogromne wyzwanie. Zapisując się na lekcje jazdy konnej pamiętaj o swoich możliwościach i predyspozycjach zdrowotnych, jak również o ewentualnych ograniczeniach Twoich i Twoich dzieci.
 2. W nauce jazdy konnej mogą brać udział osoby od lat 8 bez względu na poziom umiejętności, pod warunkiem, że nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania jazdy konnej ( w razie wątpliwości niezbędna jest konsultacja lekarska).
 3. Młodsze dzieci mogą uczestniczyć w obwożeniu na koniu z elementami ćwiczeń przygotowujących do jazdy konnej.
 4. Zapisanie się na jazdę konną zarówno na padoku jak i w teren jest równoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem stajni. W przypadku osób niepełnoletnich dotyczy to rodziców lub ich opiekunów.
 5. Dzieci przebywające na terenie Stajni Ostoja w Lipowcu powinny zawsze być pod opieką osób dorosłych: rodziców lub opiekunów.
 6. Podczas przebywania w stajni bądź uważny i skoncentrowany. Nasze konie są spokojne i łagodne, lecz mimo to pamiętamy, że są to z natury zwierzęta płochliwe i nigdy nie możemy w 100% przewidzieć ich reakcji na zaskakujące i nietypowe sytuacje. W kontakcie z nimi należy zachować ostrożność i spokój oraz nie wykonywać gwałtownych ruchów. Pamiętaj, że na terenie stajni nie wolno krzyczeć ani biegać, gdyż takie zachowanie mogłoby spłoszyć konie.
 7. Jeśli chcesz pogłaskać lub poczęstować smakołykiem jakiekolwiek zwierzę przebywające na terenie stajni pamiętaj, że możesz to zrobić wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia właściciela lub pracownika.
 8. Każde z naszych zwierząt ma swój odrębny charakter. Zanim zbliżysz się do któregoś z nich poproś pracownika o zgodę i asystę. Nie wchodź do koni znajdujących się na padokach lub w boksach. Pamiętaj o podstawowej zasadzie, aby nigdy nie podchodzić do koni od tyłu oraz bez wcześniejszego uprzedzenia ich głosem. Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania.
 9. Zawsze stosuj się do poleceń i wskazówek pracowników Stajni Ostoja w Lipowcu. Pamiętaj, że udzielamy ich dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich osób i zwierząt znajdujących się na terenie Stajni.
 10. Uczestnicy zajęć oraz rodzice osób niepełnoletnich biorących udział w zajęciach powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie kontakt z dużym i płochliwym zwierzęciem, jakim jest koń. Właściciel Stajni dołoży wszelkich starań, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa uczestników zajęć, jednak nie bierze odpowiedzialności za wypadki związane z nieprzestrzeganiem niniejszego regulaminu oraz za zdarzenia losowe (upadek z konia, zadrapania, zniszczenie własności jeźdźca, itp.), jak również za rzeczy pozostawione na terenie Ośrodka.
 11. Jeśli jesteś w nienajlepszej formie, powiedz o tym swojemu instruktorowi i nie wsiadaj na konia. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj na konia będąc pod wpływem alkoholu i innych używek.
 12. Pamiętaj, że jazda konna wiąże się z ryzykiem upadku z konia.
 13. Wszelkie akcesoria do pielęgnacji koni należy odłożyć na swoje miejsce po wykonanych zabiegach pielęgnacyjnych.
 14. Nigdy nie zostawiaj osiodłanego konia w boksie oraz poza nim bez opieki. Jeśli musisz odejść, poproś kogoś, by miał go na oku. Nawet najspokojniejszy z naszych koni może się spłoszyć i w takiej sytuacji dotkliwie poranić.
 15. Pamiętaj, by nigdy nie wyprowadzać konia z boksu bez zgody instruktora.
 16. Nigdy nie wsiadaj na konia bez odpowiedniego nakrycia chroniącego głowę – toczka lub kasku.
 17. Do jazdy należy przystępować w odpowiednim stroju tj.:
  • butach za kostkę,
  • długich, najlepiej jeździeckich spodniach,
  • niekrępującej ruchów odzieży górnej,
  • obowiązkowo należy posiadać toczek lub kask ( istnieje możliwość wypożyczenia kasku). Szykując się do lekcji jazdy konnej zostaw telefon w torbie i zdejmij biżuterię, gdyż może ona skaleczyć Ciebie lub konia. Siedząc na koniu nie jedz i nie żuj gumy.
 18. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie bój się zapytać. Jesteśmy po to, aby w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.
 19. Jeśli pracownicy Stajni Ostoja zauważą, że przez nieodpowiedzialne zachowanie narażasz ludzi lub zwierzęta na niebezpieczeństwo – mogą poprosić Cię o zejście z konia lub nawet o opuszczenie terenu stajni.
 20. Wszelkiego rodzaju skaleczenia, urazy i wypadki zarówno osób jak i koni należy niezwłocznie osobie prowadzącej zajęcia.
 21. Nie wolno przejeżdżać konno wierzchem przez korytarze  w stajniach.
 22. Jazdy w Ośrodku prowadzone są przez Instruktora Rekreacji Ruchowej - specjalność jazda konna, lub Przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej.
 23. Podczas zajęć uczestnicy zobowiązani są do słuchania i przestrzegania wszelkich poleceń instruktora.
 24. Instruktor lub przodownik GTJ prowadzący jazdy w teren podejmuje decyzje o przeprowadzeniu jazdy, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania jeźdźców, warunki atmosferyczne i terenowe.
 25. Podczas wyjazdu w teren uczestnicy zajęć jadą w szyku i chodzie wymaganym przez instruktora.
 26. Uczestników obowiązuje zakaz wyprzedzania innych jeźdźców, a w szczególności instruktora.
 27. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków każdy uczestnik powinien posiadać we własnym zakresie.

Wszystkim jeźdźcom życzymy miłych chwil spędzonych w siodle.

Gdzie nas znaleźć?Ostoja w Lipowcu
Gospodarstwo Agroturystyczne

Lipowiec 2
38-485 Jaśliska
+48 512 123 915
+48 501 739 249
kusniej@wp.pl