Konie bieszczady i beskid niski, jazda konna bieszczady i beskid niski

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Jazda konna - wypoczynek w siodle - Bieszczady i Beskid Niski

Konie, jazda konna, stajnia w Bieszczadach i Beskidzie Niskim

Stadnina koni w Beskidzie Niskim

Wycieczki konne - Bieszczady i Beskid Niski

Jazda konna w Bieszczadach i Beskidzie Niskim

Konie Bieszczady Beskid Niski

Nasze konie


Pierwsze konie w naszej stajni pojawiły się w roku 1989. Od tamtej pory nasze stado stale się zmienia i powiększa. Obecnie posiadamy 11 koni (konie małopolskie: Laura, Pipi, Fama, Barman i małopolskie z domieszką quatera: Pakman, Loteria, Fanta, Lotos i Fenna) oraz dwa źrebaczki Lorę i Faro.

Nasze konie są zwierzętami bardzo pogodnymi, spokojnymi i przyjacielskimi. Wiele osób, które nigdy wcześniej nie miało styczności z końmi, przełamało swoje obawy i zaczęło jeździć konno. Nasze rumaki są odpowiednie do nauki dla nowicjuszy oraz do wypraw, rajdów i wycieczek w terenie dla zaawansowanych. Swoim jeźdźcom nasze konie gwarantują niezapomniane przeżycia podczas galopów po łąkach, spaceru przez las i przepraw przez strumienie i góry.

Oferujemy Państwu:
- naukę jazdy konnej i przygotowanie do jazdy w terenie (dla początkujących),
- wycieczki i spacery w siodle (dla osób jeżdżących i zaawansowanych),
- kilkudniowe rajdy konne,
- obwożenie dzieci.

Zajęcia oraz wycieczki konne prowadzone są przez doświadczonych Przodowników Górskiej Turystyki Jeździeckiej i Instruktorów Jeździectwa. Uczestnicy prowadzonych przez nas wycieczek mogą otrzymać (po zdaniu egzaminu) Popularną odznakę GTJ.

 

Jazda konna


Jazda w terenie

Prowadzimy spacery i wycieczki konne po dzikich terenach wokół Lipowca. Trasy wiodą przez okoliczne łąki i lasy, wzdłuż górskich strumieni i po bezdrożach. Stopień trudności oraz czas trwania wycieczek zawsze uwarunkowane są umiejętnościami, wymaganiami i chęciami jeźdźców. Jeździmy na krótsze (1 h) lub kilku godzinne wycieczki konne. Dłuższe wycieczki połączone są postojem i popasem w ciekawych miejscach Beskidu Niskiego.

Wielu naszych gości uważa, że jazda konna w terenie to najprzyjemniejszy sposób na wypoczynek w siodle oraz uprawiania turystyki konnej. Wycieczki konne w górach zapewniają niezapomniane wrażenia i odpoczynek.

Nauka / Przygotowanie do jazdy w terenie

Ta oferta kierowana jest do początkujących oraz średnio zaawansowanych jeźdźców. Nasi Instruktorzy/Przodownicy nauczą Państwa podstawowych zasad bezpieczeństwa i jazdy konnej, przygotowania koni do wycieczki, prowadzenia i powodowania koniem w różnych chodach oraz zadbają o zachowanie odpowiedniej postawy podczas jazdy. Nasze szkolenie oraz odrobina treningu dadzą Państwu możliwość wyruszenia na swoją pierwszą wycieczkę konną po Beskidzie Niskim.

Rajd konny do Lipowca

Każdego roku we wrześniu organizujemy kilkudniowy rajd konny po Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Rajd to okazja poznania gór z innej perspektywy, pokonania własnych słabości, poznania ciekawych ludzi, ale przede wszystkim przeżycia niezapomnianej przygody.

Trasa rajdu prowadzona jest przez miejsca o charakterze historycznym i turystycznym. Jest ona tak wyznaczone, aby na każdy dzień przypadało około 5 godzin jazdy konnej. Dodatkowymi atrakcjami rajdu są biesiady z pysznym jedzeniem, posiłki przy ognisku w trakcie postojów oraz zawody konne (ściganie lisa, wyścigi). W planie jest także rajd z noclegiem w terenie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem naszej stajni i jazdy konnej (proszę tu kliknąć). Odpowiada on na pytania: co można, a czego nie można robić, a także opisuje jak należy się przygotować i ubrać oraz jak się zachować przed i w trakcie jazdy konnej.

Gdzie nas znaleźć?Ostoja w Lipowcu
Gospodarstwo Agroturystyczne

Lipowiec 2
38-485 Jaśliska
+48 512 123 915
+48 501 739 249
kusniej@wp.pl