Konie bieszczady i beskid niski, jazda konna bieszczady i beskid niski

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Jazda konna - wypoczynek w siodle - Bieszczady i Beskid Niski

Konie, jazda konna, stajnia w Bieszczadach i Beskidzie Niskim

Stadnina koni w Beskidzie Niskim

Wycieczki konne - Bieszczady i Beskid Niski

Jazda konna w Bieszczadach i Beskidzie Niskim

Konie Bieszczady Beskid Niski

Nasze konie


Pierwsze konie w naszej stajni pojawiły się w roku 1989. Od tamtej pory nasze stado stale się zmienia i powiększa. Obecnie posiadamy 10 koni (konie małopolskie: Laura, Fama, Barman, Era i małopolskie z domieszką quatera: Pakman, Loteria, Lotos, Fenna, Lora i Faro.

Nasze konie są zwierzętami bardzo pogodnymi, spokojnymi i przyjacielskimi. Wiele osób, które nigdy wcześniej nie miało styczności z końmi, przełamało swoje obawy i zaczęło jeździć konno. Nasze rumaki są odpowiednie do nauki dla nowicjuszy oraz do wypraw, rajdów i wycieczek w terenie dla zaawansowanych. Swoim jeźdźcom nasze konie gwarantują niezapomniane przeżycia podczas galopów po łąkach, spaceru przez las i przepraw przez strumienie i góry.

Oferujemy i prowadzimy:
- naukę jazdy konnej i przygotowanie do jazdy w terenie (dla początkujących),
- wycieczki i spacery w siodle (dla osób jeżdżących i zaawansowanych),
- kilkudniowe rajdy konne,
- obwożenie dzieci.

Zajęcia oraz wycieczki konne prowadzone są przez doświadczonych Przodowników Górskiej Turystyki Jeździeckiej i Instruktorów Jeździectwa. Uczestnicy prowadzonych przez nas wycieczek mogą otrzymać (po zdaniu egzaminu) Popularną odznakę GTJ.

 

Jazda konna


Jazda w terenie

Prowadzimy spacery i wycieczki konne po dzikich terenach wokół Lipowca. Trasy wiodą przez okoliczne łąki i lasy, wzdłuż górskich strumieni i po bezdrożach. Stopień trudności oraz czas trwania wycieczek zawsze uwarunkowane są umiejętnościami, wymaganiami i chęciami jeźdźców. Jeździmy na krótsze (1 h) lub kilku godzinne wycieczki konne. Dłuższe wycieczki połączone są postojem i popasem w ciekawych miejscach Beskidu Niskiego.

Wielu naszych gości uważa, że jazda konna w terenie to najprzyjemniejszy sposób na wypoczynek w siodle oraz uprawiania turystyki konnej. Wycieczki konne w górach zapewniają niezapomniane wrażenia i odpoczynek.

Nauka / Przygotowanie do jazdy w terenie

Ta oferta kierowana jest do początkujących oraz średnio zaawansowanych jeźdźców. Nasi Instruktorzy/Przodownicy nauczą Państwa podstawowych zasad bezpieczeństwa i jazdy konnej, przygotowania koni do wycieczki, prowadzenia i powodowania koniem w różnych chodach oraz zadbają o zachowanie odpowiedniej postawy podczas jazdy. Nasze szkolenie oraz odrobina treningu dadzą Wam możliwość wyruszenia na swoją pierwszą wycieczkę konną po Beskidzie Niskim.

Rozróżniamy dwa typy nauki jazdy konnej:

- z prowadzeniem konia - jest to kierowane do osób, które nigdy nie jeździły konno, odczuwają pewien dyskomfort, są początkujące lub dla dzieci. Nasz instruktor lub pomocnik poprowadzi konia, na którym jedziecie. W miarę poprawiania swoich umijętności i nabierania pewnoście siebie powoli będziemy pozwalać Wam przejmować inicjatywę i jeździć samodzielnie. Jest nasz sprawdzony i bardzo efektywny sposób, abyście faktycznie kierowali koniem. 

- bez prowadzenia konia - ten rodzaj nauki kierujemy do osób, które już jeżdzą samodzielnie (przejęły inicajtywę, nie boją się) i znają podstawy jazdy konnej. W trakcie postaramy się zapoznać Was z naszymi końmi i podszokolić Wasze umiejętności, tak, abśmy wspólnie mogli wybrać się na wycieczkę konną w terenie. 

Rajd konny do Lipowca

Każdego roku we wrześniu organizujemy kilkudniowy rajd konny po Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Rajd to okazja poznania gór z innej perspektywy, pokonania własnych słabości, poznania ciekawych ludzi, ale przede wszystkim przeżycia niezapomnianej przygody.

Trasa rajdu prowadzona jest przez miejsca o charakterze historycznym i turystycznym. Jest ona tak wyznaczone, aby na każdy dzień przypadało około 5 godzin jazdy konnej. Dodatkowymi atrakcjami rajdu są biesiady z pysznym jedzeniem, posiłki przy ognisku w trakcie postojów oraz zawody konne (ściganie lisa, wyścigi). W planie jest także rajd z noclegiem w terenie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem naszej stajni i jazdy konnej (proszę tu kliknąć). Odpowiada on na pytania: co można, a czego nie można robić, a także opisuje jak należy się przygotować i ubrać oraz jak się zachować przed i w trakcie jazdy konnej.

Gdzie nas znaleźć?Ostoja w Lipowcu
Gospodarstwo Agroturystyczne

Lipowiec 2
38-485 Jaśliska
+48 512 123 915
+48 501 739 249
kusniej@wp.pl