Aktualności


W niedziele próbowaliśmy „zajeździć” Erę. Oczywiście to nie było tak z zaskoczenia. Już od jakiegoś czasu pracowaliśmy z nią na tym, żeby przyjęła siodło i oswoiła się z jeźdźcem. Kilka razy była z nami w terenie z założonym siodłem, ale bez jeźdźca. Wszystko to było po to, aby finalnie przyjęła jeźdźca w miarę bezstresowo (dla nas też). I udało się. 

W marcu urodziły się u nas dwa źrebaki. Oba koniki to klacze. Starsza Liga jest córką Loterii, a Luna pochodzi od Lory. Źrebaki czują się dobrze. Straszne z nich łobuzy. Uwielbiają odkrywać świat, biegać po pastwisku razem z Guciem i być głaskanym przez ludzi. Rosną jak na drożdżach i już niedługo razem z matkami zabierzemy je w teren. Ale się wtedy będzie działo … 😊

Na nadchodzący sezon 2024 przygotowaliśmy dla naszych gości kilka atrakcyjnych promocji na pobyt u nas (noclegi i wyżywienie, atrakcje, dla dzieci). Dzięki temu będziecie mogli zostać u nas dłużej albo skorzystać z dodatkowych atrakcji. Warto skorzystać.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchdzącego Nowego Roku życzymy Wam nasi goście, rodzino, przujaciele, znajomi wszystkiego najlepszego. Aby dla wszystkich Święta były rodzinne i spokojne a Nowy Rok był lepszy, pełen zdrowia, pokoju i sukcesów. 

A u nas już sezon w pełni. Przyjechało wielu gości "starych", ale także nowych, którzy dopiero teraz odkryli uroki doliny Lipowca. Jeździmy konno, chodzimy po górach, jeździmy na rowerach, palimy ogniska, leżymy w strumyku lub na leżaczku. Wraz z naszymi gośćmi bierzemy udział w lokalnych impreazch - rajdach rowerowych (na e-bike'ach i zwykłych rowerach), piknikach strzeleckich na strzelnicy w Dulki, półmaratonie i festynach w Jaśliskach. Każdy odpoczywa tak jak lubi. My też "trochę" pracujemy, ale to dla Was nasi goście :) 

Nasze trzylatki Lora i Faro są już po pierwszych jazdach w terenie z jeźdźcami. Nie było z nimi łatwo, ale nie było też przesadnie trudno. Lora była zdecydowania bardziej uparta i broniła się przed dominacją jeźdźca manifestując to staniem w miejscu. Faro raczej był wystraszony i zdziwiony, że ktoś na nim siedzi. Jednak po kilku dniach zaakceptowały i polubiły swoja nową rolę.

Gdzie nas znaleźć?Ostoja w Lipowcu
Gospodarstwo Agroturystyczne

Lipowiec 2
38-485 Jaśliska
+48 512 123 915
+48 501 739 249
kusniej@wp.pl