Aktualności


W ostatnim czasie w okolicach Lipowca zostało otwartych kilka nowych ścieżek i szlaków pieszych i rowerowych.

Dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Jaślisk i Okolic oraz Nadleśnictwu Rymanów została otwarta ścieżka dydaktyczna w Lipowcu. Ścieżka usytuowana jest w Jaśliskm Parku Krajobrazowym w miejscu o dużej biologicznej oraz krajobrazowej różnorodności. Jest to wymarzone miejsce do spacerów, wycieczek rowerowych i pikników.

Transgraniczna sieć ścieżek rowerowych powstała dzięki współpracy polsko-słowackiej składa się z około 200 km tras (około 150 km w PL i 50 km w SK) biegnących po drogach leśnych, szlakach turystycznych i drogach publicznych. Wzdłuż szlaku usytuowane są wiaty, w których można odpocząć i zapalić grilla. Trasa prowadzi także przez Lipowiec. Według nas jest to bardzo przyjemny i urozmaicony szlak rowerowy.

Współpraca Stowarzyszenia Rozwoju Jaślisk i Okolic oraz Nadleśnictwa Dukla zaowocowała otwarciem szlaku pieszego z Jaślisk do Zyndranowej (do schroniska SKPB w Zyndranowej). Zbaczając nieznacznie z tego szlaku można także dojść na górę Kamarka, która góruje nad Jaśliskami. Od nas można dojść do tego szlaku idąc biało-żółtym szlakiem gminnym lub szlakiem konnym.

Gdzie nas znaleźć?Ostoja w Lipowcu
Gospodarstwo Agroturystyczne

Lipowiec 2
38-485 Jaśliska
+48 512 123 915
+48 501 739 249
kusniej@wp.pl